Znalezione w sieci;
Cytat 1:
"Palniki spawalnicze można podzielić na dwie grupy. Pierwszy rodzaj to tzw. palniki inżektorowe nazywane również smoczkowymi. W tym przypadku tlen wtłaczany pod wysokim ciśnieniem zasysa do komory mieszania gaz palny. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj ciśnienie, które ustawia się na reduktorach. Palniki inżektorowe stanowią zdecydowaną większość, jednak stosuje się także palniki bezinżektorowe. Te również działają na zasadzie wtłaczania, aczkolwiek w tym przypadku gazy podawane zostają do palnika pod tym samym ciśnieniem, a ich mieszanie następuje w środku korpusu lub na zewnątrz palnika. Trzeba jednak zaznaczyć, że taki sposób (polegający na dostarczaniu gazów pod równym ciśnieniem), wymaga wykorzystania specjalnych reduktorów równoprężnych." (pulsbudownictwa.pl)
Cytat 2:
"Z doswiadczenia: inżektorowy bardziej nadaje do precyzyjnego cięcia (podgrzewania i spawania) ale jest bardziej narażony na cofnięcie płomienia.
A bezinżektorowy lepiej spisuje sie przy cięciu grubych blach i złomu, no i jest odporniejszy na cofke. Dodatkowo czesto maja znaczną długość, nawet ponad metr." (spawalnictwo.com.pl)